OptiFuse CBW57-HS-20A-C
Part No.:
CBW57-HS-20A-C
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
CBW57-HS-20A-C.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 32VDC
Shipping
CBW57-HS-20A-C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
OptiFuse
Series:
CBW57
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
50 V