Lighthorse Technologies, Inc CBQ1-MCMGT-SAMGT-8.5IN
Part No.:
CBQ1-MCMGT-SAMGT-8.5IN
Manufacturer:
Lighthorse Technologies, Inc
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
CBQ1-MCMGT-SAMGT-8.5IN.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MMCX
Shipping
CBQ1-MCMGT-SAMGT-8.5IN Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Lighthorse Technologies, Inc
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
MMCX Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
8.500" (215.90mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
12 GHz
Color:
Black
Features:
Shielded
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C