Mini-Circuits CBP4-3180AG+
Part No.:
CBP4-3180AG+
Category:
RF Filters
Package:
11-SMD Module
Datasheet:
CBP4-3180AG+.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 3.18GHZ 11SMD
Shipping
CBP4-3180AG+ Specifications
Series:
CBP4
Package/Case:
11-SMD Module
Frequency:
3.18GHz Center
Bandwidth:
108MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2.2dB
Size / Dimension:
0.748" L x 0.591" W (19.00mm x 15.00mm)
Height (Max):
0.225" (5.71mm)