Mini-Circuits CBP-2250A+
Part No.:
CBP-2250A+
Category:
RF Filters
Package:
16-SMD Module
Datasheet:
CBP-2250A+.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 2.25GHZ 16SMD
Shipping
CBP-2250A+ Specifications
Series:
CBP
Package/Case:
16-SMD Module
Frequency:
2.25GHz Center
Bandwidth:
500MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
1.033" L x 0.550" W (26.24mm x 13.97mm)
Height (Max):
0.185" (4.70mm)