Mini-Circuits CBP-1880E+
Part No.:
CBP-1880E+
Category:
RF Filters
Package:
16-SMD, No Lead
Datasheet:
CBP-1880E+.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 1.88GHZ 16SMD
Shipping
CBP-1880E+ Specifications
Series:
CBP-1880E+
Package/Case:
16-SMD, No Lead
Frequency:
1.88GHz Center
Bandwidth:
200MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
0.638" L x 0.434" W (16.21mm x 11.02mm)
Height (Max):
0.135" (3.43mm)