u-blox CB-OBS421I-24
Part No.:
CB-OBS421I-24
Manufacturer:
u-blox
Category:
RF Transceiver Modules and Modems
Package:
36-SMD Module
Datasheet:
CB-OBS421I-24.pdf
Description:
INTERNAL ANTENNA
Shipping
CB-OBS421I-24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
u-blox
Series:
OBS421
Package/Case:
36-SMD Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Programmable:
RF Family/Standard:
Bluetooth
Protocol:
Bluetooth v4.0 Dual Mode
Modulation:
Frequency:
2.4GHz
Data Rate:
115.2kbps
Power - Output:
10dBm
Sensitivity:
-91dBm
Serial Interfaces:
UART
Antenna Type:
Integrated, Chip
Utilized IC / Part:
CC2564
Memory Size:
Voltage - Supply:
3V ~ 6V
Current - Receiving:
18mA ~ 29mA
Current - Transmitting:
27mA ~ 44mA
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C