Pepperl+Fuchs, Inc. CBN15-F64-A0-V31
Part No.:
CBN15-F64-A0-V31
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs, Inc.
Category:
Proximity Sensors
Package:
Module
Datasheet:
CBN15-F64-A0-V31.pdf
Description:
CAPACITIVE
Shipping
CBN15-F64-A0-V31 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs, Inc.
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Sensor Type:
Capacitive
Sensing Distance:
0.591" (15mm)
Output Type:
NPN, 4-Wire
Response Frequency:
Shielding:
Unshielded
Material - Body:
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Voltage - Supply:
10V ~ 30V
Termination Style:
Connector
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C