Lighthorse Technologies, Inc CBG-2SARMGT-10IN
Part No.:
CBG-2SARMGT-10IN
Manufacturer:
Lighthorse Technologies, Inc
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
CBG-2SARMGT-10IN.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO RP-SMA
Shipping
CBG-2SARMGT-10IN Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Lighthorse Technologies, Inc
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Style:
RP-SMA to RP-SMA
1st Connector:
RP-SMA Plug
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
RP-SMA Plug
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
10.000" (254.00mm)
Cable Type:
RG-178
Cable Impedance:
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Copper
Features:
Shielded
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C