Lighthorse Technologies, Inc CBD-2SAF3GT-10IN
Part No.:
CBD-2SAF3GT-10IN
Manufacturer:
Lighthorse Technologies, Inc
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
CBD-2SAF3GT-10IN.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Shipping
CBD-2SAF3GT-10IN Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Lighthorse Technologies, Inc
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
10.000" (254.00mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Copper
Features:
Shielded
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C