CTS-Frequency Controls CB3LV-3C-24M000000
Part No.:
CB3LV-3C-24M000000
Datasheet:
CB3LV-3C-24M000000.pdf
Description:
XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS TTL
Shipping
CB3LV-3C-24M000000 Specifications
Series:
CB3LV
Frequency:
24 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)