Panasonic Electric Works CB1AH-T-P-24V
Part No.:
CB1AH-T-P-24V
Datasheet:
CB1AH-T-P-24V.pdf
Description:
CB RELAY HR 1 FORM A 24V
Shipping
CB1AH-T-P-24V Specifications
Packaging:
Tube
Coil Current:
58 mA
Coil Voltage:
24VDC
Contact Rating (Current):
20 A
Switching Voltage:
28VDC - Nom
Must Operate Voltage:
14 VDC
Must Release Voltage:
2.4 VDC
Features:
Sealed - Fully
Mounting Type:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C