Lighthorse Technologies, Inc CB1.32D-2IPX-12IN
Part No.:
CB1.32D-2IPX-12IN
Manufacturer:
Lighthorse Technologies, Inc
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
CB1.32D-2IPX-12IN.pdf
Description:
COAX CBL U.FL MHF1 TO U.FL MHF1
Shipping
CB1.32D-2IPX-12IN Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Lighthorse Technologies, Inc
Series:
MHF® I
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Style:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
1st Connector:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
1.32mm OD Coaxial Cable DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
9 GHz
Color:
Green
Features:
Double Shielded
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C