Lighthorse Technologies, Inc CB1.17LL-2IPX4L-7IN
Part No.:
CB1.17LL-2IPX4L-7IN
Datasheet:
CB1.17LL-2IPX4L-7IN.pdf
Description:
COAX CBL MHF4L TO MHF4L
Shipping
CB1.17LL-2IPX4L-7IN Specifications
Series:
MHF® 4L
Style:
I-PEX MHF4L to I-PEX MHF4L
1st Connector:
I-PEX MHF4L Plug, Right Angle
2nd Connector:
I-PEX MHF4L Plug, Right Angle
Length:
7.000" (177.80mm)
Cable Type:
1.17mm OD LL Coaxial Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
12 GHz
Features:
Shielded
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C