Lighthorse Technologies, Inc CB1.17LL-2IPX-3.5IN-6O
Part No.:
CB1.17LL-2IPX-3.5IN-6O
Datasheet:
CB1.17LL-2IPX-3.5IN-6O.pdf
Description:
COAX CBL U.FL MHF1 TO U.FL MHF1
Shipping
CB1.17LL-2IPX-3.5IN-6O Specifications
Series:
MHF® I
Style:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
1st Connector:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Plug, Right Angle
2nd Connector:
Length:
3.500" (88.90mm)
Cable Type:
1.17mm OD LL Coaxial Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
9 GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C