Lighthorse Technologies, Inc CB1.13-IPX4L-SAF3GT-10IN
Part No.:
CB1.13-IPX4L-SAF3GT-10IN
Datasheet:
CB1.13-IPX4L-SAF3GT-10IN.pdf
Description:
COAX CBL MHF4L TO SMA
Shipping
CB1.13-IPX4L-SAF3GT-10IN Specifications
Series:
MHF® 4L
Style:
I-PEX MHF4L to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
I-PEX MHF4L Plug, Right Angle
Length:
10.000" (254.00mm)
Cable Type:
1.13mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Features:
Shielded
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C