Lighthorse Technologies, Inc CB1.13-2IPX-5.5IN-6O
Part No.:
CB1.13-2IPX-5.5IN-6O
Datasheet:
CB1.13-2IPX-5.5IN-6O.pdf
Description:
COAX CBL U.FL MHF1 TO U.FL MHF1
Shipping
CB1.13-2IPX-5.5IN-6O Specifications
Series:
MHF® I
Style:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
1st Connector:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Plug, Right Angle
2nd Connector:
Length:
5.500" (139.70mm)
Cable Type:
1.13mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
9 GHz
Features:
Opposite Orientation, Shielded
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C