Lighthorse Technologies, Inc CB0.81-2IPX4L-6.5IN-6O
Part No.:
CB0.81-2IPX4L-6.5IN-6O
Datasheet:
CB0.81-2IPX4L-6.5IN-6O.pdf
Description:
COAX CBL MHF4L TO MHF4L
Shipping
CB0.81-2IPX4L-6.5IN-6O Specifications
Series:
MHF® 4L
Style:
I-PEX MHF4L to I-PEX MHF4L
1st Connector:
I-PEX MHF4L Plug, Right Angle
2nd Connector:
I-PEX MHF4L Plug, Right Angle
Length:
6.500" (165.10mm)
Cable Type:
0.81mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
12 GHz
Features:
Opposite Orientation, Shielded
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C