Lighthorse Technologies, Inc CB0.81-2IPX-12IN-6O
Part No.:
CB0.81-2IPX-12IN-6O
Manufacturer:
Lighthorse Technologies, Inc
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
CB0.81-2IPX-12IN-6O.pdf
Description:
COAX CBL U.FL MHF1 TO U.FL MHF1
Shipping
CB0.81-2IPX-12IN-6O Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Lighthorse Technologies, Inc
Series:
MHF® I
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Style:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
1st Connector:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
0.81mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
9 GHz
Color:
White
Features:
Opposite Orientation, Shielded
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C