Bourns Inc. CAY17-512JALF
Part No.:
CAY17-512JALF
Datasheet:
CAY17-512JALF.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 5.1K OHM 1206
Shipping
CAY17-512JALF Specifications
Resistance (Ohms):
5.1k
Tolerance:
±5%
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)