Bourns Inc. CAY17-330JALF
Part No.:
CAY17-330JALF
Datasheet:
CAY17-330JALF.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 1206
Shipping
CAY17-330JALF Specifications
Resistance (Ohms):
33
Tolerance:
±5%
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)