Bourns Inc. CAY17-100JALF
Part No.:
CAY17-100JALF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
CAY17-100JALF.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 10 OHM 1206
Shipping
CAY17-100JALF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
CAY17
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Circuit Type:
Bussed
Resistance (Ohms):
10
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
8
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
10
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)