Bourns Inc. CAY16-220J4LF
Part No.:
CAY16-220J4LF
Datasheet:
CAY16-220J4LF.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 1206
Shipping
CAY16-220J4LF Specifications
Resistance (Ohms):
22
Tolerance:
±5%
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)