Bourns Inc. CAY10-330J4AS
Part No.:
CAY10-330J4AS
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
CAY10-330J4AS.pdf
Description:
RES ARR 4 RES 33 OHM 0804
Shipping
CAY10-330J4AS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
CAY10-AS
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
33
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
4
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
8
Power Per Element:
63mW
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)