Same Sky (Formerly CUI Devices) CAF-A225B-220-350
Part No.:
CAF-A225B-220-350
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
CAF-A225B-220-350.pdf
Description:
AC FAN, 120 X 120 X 25 MM, 220 ~
Shipping
CAF-A225B-220-350 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
CAF-A2B
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
220VAC
Size / Dimension:
Square - 120mm L x 120mm H
Width:
25.8mm
Air Flow:
53.9 CFM (1.51m³/min)
Static Pressure:
0.100 in H2O (24.9 Pa)
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Tubeaxial
Features:
Noise:
37.3dB(A)
Power (Watts):
11.50W
RPM:
2000 RPM
Termination:
2 Wire Leads
Ingress Protection:
Operating Temperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)