TE Connectivity Laird CAF94585(IDD5250-RS36)
Part No.:
CAF94585(IDD5250-RS36)
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
CAF94585(IDD5250-RS36).pdf
Description:
RF ANT 5GHZ MODULE CAB BRKT 36"
Shipping
CAF94585(IDD5250-RS36) Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
Terrace Diversity™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Frequency Group:
SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):
5GHz
Frequency Range:
4.9GHz ~ 6GHz
Antenna Type:
Module
Number of Bands:
1
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
5dBi
Power - Max:
50 W
Features:
Cable - 914mm
Termination:
RP-SMA (2)
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Bracket Mount
Height (Max):
1.063" (27.00mm)