Amgis, LLC CAF-6.1-0.33
Part No.:
CAF-6.1-0.33
Manufacturer:
Amgis, LLC
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet:
CAF-6.1-0.33.pdf
Description:
CMC 330UH 6.1A 2LN TH
Shipping
CAF-6.1-0.33 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amgis, LLC
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pin
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
Current Rating (Max):
330 µH @ 10 kHz
DC Resistance (DCR) (Max):
6.1A
Voltage Rating - DC:
7mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC:
Operating Temperature:
Ratings:
-40°C ~ 125°C