GradConn CAB468RF-0050-A-1
Part No.:
CAB468RF-0050-A-1
Manufacturer:
GradConn
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
CAB468RF-0050-A-1.pdf
Description:
COAX CBL MHF1 TO RP-SMA
Shipping
CAB468RF-0050-A-1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
GradConn
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
I-PEX MHF1 to RP-SMA
1st Connector:
RP-SMA Jack
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
I-PEX MHF1 Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
1.969" (50.00mm)
Cable Type:
1.13mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Gray
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C