EPSON CA-301 13.5212M-C: PB FREE
Part No.:
CA-301 13.5212M-C: PB FREE
Manufacturer:
EPSON
Category:
Crystals
Package:
Cylindrical Can, Radial
Datasheet:
CA-301 13.5212M-C: PB FREE.pdf
Description:
CRYSTAL 13.5212MHZ 18PF TH
Shipping
CA-301 13.5212M-C: PB FREE Specifications
Manufacturer:
EPSON
Series:
CA-301
Package/Case:
Cylindrical Can, Radial
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
13.5212 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.122" Dia x 0.350" L (3.10mm x 8.90mm)
Height - Seated (Max):
0.350" (8.90mm)