Schneider Electric CA2KN22F7
Part No.:
CA2KN22F7
Manufacturer:
Schneider Electric
Category:
Contactors (Electromechanical)
Package:
Datasheet:
CA2KN22F7.pdf
Description:
K CONTROL RELAY 2NO 2NC 110V AC
Shipping
CA2KN22F7 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Schneider Electric
Series:
TeSys
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Mounting Type:
Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage:
110VAC
Contact Form:
4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current):
10 A
Switching Voltage:
690VAC - Max
Features:
Termination Style:
Screw Terminal
Operating Temperature:
-25°C ~ 50°C
Must Operate Voltage:
88 VAC
Must Release Voltage:
22 VAC