Cvilux USA CA2114SA100
Part No.:
CA2114SA100
Manufacturer:
Cvilux USA
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Package:
Datasheet:
CA2114SA100.pdf
Description:
2.54MM (.100") RIBBON CABLE IDC
Shipping
CA2114SA100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cvilux USA
Series:
CA21
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
14
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)