Panasonic Electric Works CA1-DC24V-N
Part No.:
CA1-DC24V-N
Datasheet:
CA1-DC24V-N.pdf
Description:
CA RELAY 1 FORM C 24V
Shipping
CA1-DC24V-N Specifications
Packaging:
Bulk
Coil Current:
75 mA
Coil Voltage:
24VDC
Contact Form:
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current):
10 A
Switching Voltage:
30VDC - Max
Must Operate Voltage:
16 VDC
Must Release Voltage:
1.2 VDC
Mounting Type:
Chassis Mount
Operating Temperature:
-30°C ~ 80°C