Carling Technologies CA1-B0-34-250-421-D
Part No.:
CA1-B0-34-250-421-D
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
CA1-B0-34-250-421-D.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER
Shipping
CA1-B0-34-250-421-D Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
C
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
500mA
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V