Carling Technologies CA1-B0-14-480-412-D
Part No.:
CA1-B0-14-480-412-D
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
CA1-B0-14-480-412-D.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER
Shipping
CA1-B0-14-480-412-D Specifications
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
C
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
8A
Voltage Rating - AC:
480 V
Voltage Rating - DC:
80 V