KEMET CA064X103M3RACTU
Part No.:
CA064X103M3RACTU
Datasheet:
CA064X103M3RACTU.pdf
Description:
CAP CER ARRAY
Shipping
CA064X103M3RACTU Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
10000pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Ratings:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)