KEMET CA064X103K2RACAUTO
Part No.:
CA064X103K2RACAUTO
Manufacturer:
KEMET
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
CA064X103K2RACAUTO.pdf
Description:
CAP ARRAY 10000PF 200V X7R 0612
Shipping
CA064X103K2RACAUTO Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KEMET
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
10000pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200 V
Dielectric Material:
Ceramic
Number of Capacitors:
4
Circuit Type:
Isolated
Temperature Coefficient:
X7R
Ratings:
AEC-Q200
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:
0612 (1632 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)