KEMET CA064C103K5RAC
Part No.:
CA064C103K5RAC
Datasheet:
CA064C103K5RAC.pdf
Description:
.010UF 50.0V
Shipping
CA064C103K5RAC Specifications
Series:
X
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
10000pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)