YAGEO CA0612MRX7R9BB181
Part No.:
CA0612MRX7R9BB181
Datasheet:
CA0612MRX7R9BB181.pdf
Description:
CAP ARRAY 180PF 50V X7R 0612
Shipping
CA0612MRX7R9BB181 Specifications
Capacitance:
180pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)