YAGEO CA0612KRX7R9BB222
Part No.:
CA0612KRX7R9BB222
Datasheet:
CA0612KRX7R9BB222.pdf
Description:
CAP ARRAY 2200PF 50V X7R 0612
Shipping
CA0612KRX7R9BB222 Specifications
Capacitance:
2200pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)