YAGEO CA0612KRX7R8BB223
Part No.:
CA0612KRX7R8BB223
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
CA0612KRX7R8BB223.pdf
Description:
CAP ARRAY 0.022UF 25V X7R 0612
Shipping
CA0612KRX7R8BB223 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
YAGEO
Series:
CA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.022µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Dielectric Material:
Ceramic
Number of Capacitors:
4
Circuit Type:
Isolated
Temperature Coefficient:
X7R
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:
0612 (1632 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)