Copper Mountain Technologies C50SMNM.4
Part No.:
C50SMNM.4
Manufacturer:
Copper Mountain Technologies
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
C50SMNM.4.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO N-TYPE
Shipping
C50SMNM.4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Copper Mountain Technologies
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
N-Type Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz
Color:
Blue
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C