Ampleon USA Inc. C4H27W400AVZ
Part No.:
C4H27W400AVZ
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-1275-1
Datasheet:
C4H27W400AVZ.pdf
Description:
RF MOSFET 50V DFM6
Shipping
C4H27W400AVZ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-1275-1
Packaging:
Tray
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
2 N-Channel (Dual) Common Source
Frequency:
2.3GHz ~ 2.7GHz
Gain:
15dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
200 mA
Power - Output:
400W
Voltage - Rated:
150 V