Ampleon USA Inc. C4H27F400AVZ
Part No.:
C4H27F400AVZ
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
OMP-780-4F-1
Datasheet:
C4H27F400AVZ.pdf
Description:
C4H27F400AVZ
Shipping
C4H27F400AVZ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
OMP-780-4F-1
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
2.496GHz ~ 2.69GHz
Gain:
15.1dB
Voltage - Test:
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
Power - Output:
400W
Voltage - Rated:
48 V