Ampleon USA Inc. C4H2350N10X
Part No.:
C4H2350N10X
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
6-VDFN Exposed Pad
Datasheet:
C4H2350N10X.pdf
Description:
RF MOSFET 6DFN
Shipping
C4H2350N10X Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
6-VDFN Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
N-Channel
Frequency:
2.3GHz ~ 5GHz
Gain:
19dB
Voltage - Test:
Current Rating (Amps):
240µA
Noise Figure:
Current - Test:
15 mA
Power - Output:
10W
Voltage - Rated:
150 V