Ampleon USA Inc. C4H10P600AY
Part No.:
C4H10P600AY
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
OMP-780-4F-1
Datasheet:
C4H10P600AY.pdf
Description:
RF MOSFET 50V OMP780
Shipping
C4H10P600AY Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
OMP-780-4F-1
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
2 N-Channel (Dual) Common Source
Frequency:
700MHz ~ 1GHz
Gain:
18.2dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
470 mA
Power - Output:
600W
Voltage - Rated:
150 V