Orion Fans C45-4DC-72P
Part No.:
C45-4DC-72P
Manufacturer:
Orion Fans
Category:
Fan Cords
Package:
Datasheet:
C45-4DC-72P.pdf
Description:
FAN CORD 45DEG 4POS 72" AC PLUG
Shipping
C45-4DC-72P Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Orion Fans
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Style:
Female Receptacle to Male Plug
1st Connector:
Fan Terminal Receptacle 45° (4)
2nd Connector:
NEMA 1-15 Plug
Length:
72.0" (1.83m)
Fits Terminal Size:
Number of Conductors:
2
Cord Type:
SPT-1
Wire Gauge:
18 AWG