TDK Corporation C3216X7R2A474K160AA
Part No.:
C3216X7R2A474K160AA
Datasheet:
C3216X7R2A474K160AA.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206
Shipping
C3216X7R2A474K160AA Specifications
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)