Hammond Manufacturing C2T1931F10CG1
Part No.:
C2T1931F10CG1
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
C2T1931F10CG1.pdf
Description:
PANEL 10" FAN TOP 31.5" BE/GY
Shipping
C2T1931F10CG1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
C2TF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Fan Tray
Voltage - Input:
115VAC
Specifications:
Fan Tray, AC, 1 Fan, 550 CFM
Size / Dimension:
23.75" L x 20.00" W x 4.08" H (603.3mm x 508.0mm x 103.6mm)