Hammond Manufacturing C2T1931F10BK1
Part No.:
C2T1931F10BK1
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
C2T1931F10BK1.pdf
Description:
PANEL 10" FAN TOP 31.5" BLACK
Shipping
C2T1931F10BK1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
C2TF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Fan Tray
Voltage - Input:
115VAC
Specifications:
Fan Tray, AC, 1 Fan, 550 CFM
Size / Dimension:
23.75" L x 20.00" W x 4.08" H (603.3mm x 508.0mm x 103.6mm)