EPSON C-2 32.0000KB-P: PB FREE
Part No.:
C-2 32.0000KB-P: PB FREE
Manufacturer:
EPSON
Category:
Crystals
Package:
Cylindrical Can, Radial
Datasheet:
C-2 32.0000KB-P: PB FREE.pdf
Description:
CRYSTAL 32.0000KHZ THROUGH HOLE
Shipping
C-2 32.0000KB-P: PB FREE Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPSON
Series:
C-2
Package/Case:
Cylindrical Can, Radial
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
ESR (Equivalent Series Resistance):
35 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)