TDK Corporation C2012X7T2E104K125AE
Part No.:
C2012X7T2E104K125AE
Datasheet:
C2012X7T2E104K125AE.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 250V X7T 0805
Shipping
C2012X7T2E104K125AE Specifications
Product Status:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)